Czy bańka chińska jest skutecznym sposobem na cellulit?

Osoby, które próbowały podstawowych metod walki z cellulitem i nie osiągnęły zadowalających rezultatów, zwykle sięgają po kolejne, mniej popularne metody. Bardzo często pojawia się wtedy temat bańki chińskiej. Metoda ta pojawia się zwykle po spróbowaniu domowych metod, ponieważ wymaga pomocy doświadczonej osoby, która wie jak wykonać masaż bańką chińską. Nie ma z tym jednak wielkiego problemu, bo w każdej większej miejscowości znajdą się ośrodki oferujące tę usługę.

Zacznijmy od podstaw, czyli gdzie udać się po pomoc? Ze względu na popularność masażu bańką chińską, wystarczy odwiedzić najbliższy salon masażu. Warto jednak wcześniej zarezerwować termin, ponieważ jest to popularna usługa. Wiele osób korzysta z baniek chińskich w celach przeciwbólowych czy leczeniu chorób, a nie tylko w celu pozbycia się cellulitu. To jednak daje nam nadzieję na to, że metoda jest skuteczna, skoro cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Musimy przygotować się na uczucie lekkiego dyskomfortu, szczególnie jeśli będzie to nasze pierwsze spotkanie z masażem bańką chińską. Możemy odczuć lekki ból, jednak jest on krótkotrwały.

Jak często wykonywać masaż?

masaż bańką chińskąJedna sesja nie wystarczy, by zapomnieć o cellulicie. Specjaliści zalecają, by na początku korzystać z masażu co dwa dni do momentu pojawienia się pierwszych efektów. Gdy zobaczymy, że cellulit zaczyna znikać, można zmniejszyć częstotliwość do jednej wizyty tygodniowo. Dosyć szybko zauważymy, że skóra staje się gładka, a cellulit, którego mamy serdecznie dość, jest coraz mniej widoczny.

Dla osób zainteresowanych tą metodą walki z cellulitem, zalecam zainwestowanie w zestaw do samodzielnego wykonywania masażu bańką chińską. Warto skorzystać z jednego masażu w salonie kosmetycznym, by określić, czy jesteśmy w stanie zaakceptować krótkotrwały ból. Czasami po masażu mogą się też pojawić siniaki. Później, nakładając bańki samodzielnie, będziemy w stanie zaoszczędzić pieniądze na korzystaniu z usług salonu urody.

One Reply to “Czy bańka chińska jest skutecznym sposobem na cellulit?”

  1. Ja mam specyficzny stosunek do bańki chińskiej, bo dla mnie jest to strasznie bolesna metoda. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zabieg medycyny estetycznej polegający na wygładzaniu skóry.

Comments are closed.