Naturalne metody walki z żylakami

Żylaki dotykają ogromnej liczby Polaków, szczególnie kobiet. Nic więc dziwnego, że poszukujemy sposobów, które pozwolą nam przywrócić ładny wygląd nóg. Na pewno każdy z nas słyszał o różnorodnych lekach i suplementach, które mają nam w tym pomóc. Zamiast jednak decydować się na kolejne tabletki, warto najpierw poszukać naturalnych metod, które być może okażą się skuteczniejsze i pozwolą nam domowymi metodami zapomnieć o żylakach. Sposobów jest wiele, jednak my skupimy się na kilku najważniejszych, które rzeczywiście działają.

Leczenie żylaków domowymi sposobami zwykle wymaga cierpliwości. Efekty pojawiają się po długim czasie, więc jeśli nie będziemy wytrwali i nie będziemy regularnie stosować się do danej metody, to możemy zapomnieć o efektach. Od czego więc zacząć? Najlepiej od octu jabłkowego, który możemy dostać w każdym supermarkecie. Metoda aplikacji jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy niewielką ilość octu wmasować w miejsce, w którym żylaki są najbardziej widoczne. Warto poświęcić co najmniej trzy miesiące na tę kurację, by ocenić czy w naszym przypadku przyniosła poprawę i zmniejszyła żylaki na nogach. Aby uzyskać najlepszy rezultat, najlepiej powtarzać masaż dwa razy dziennie – tuż po przebudzeniu i przed zaśnięciem. Można również dostarczać ocet jabłkowy do organizmu, rozcieńczając go z wodą. Ma on właściwości pobudzające krążenie, więc w niewielkim, ale jednak jakimś stopniu wpłynie na wynik domowego leczenia żylaków.

Masaże na zwalczanie żylaków

masaże na żylakiSkoro jesteśmy przy masażach, których głównym zadaniem jest właśnie pobudzenie krążenia, by pozbyć się żylaków, to warto wspomnieć o oliwie z oliwek, którą można stosować zamiennie z octem jabłkowym. Nie tylko przyczyni się to do poprawy cyrkulacji krwi, ale również złagodzi uczucie bólu w przypadku silnych żylaków. Wiele kobiet stosujących tę metodę potwierdza, że żylaki stają się mniej dotkliwsze przy nacieraniu nóg oliwą z oliwek. Zamiast zwykłych masaży, można od czasu do czasu robić okłady z mikstury przygotowanej z czosnku, oliwy z oliwek i soku z pomarańczy. Taką mieszankę zawijamy w gazę, a następnie owijamy na noc w okolicach występowania żylaków. Z racji, że czosnek ma intensywny zapach, może nie być to przyjemne doznanie, jednak warto sprawdzić, czy przełoży się to na poprawę stanu żylaków.

Naturalne sposoby leczenia żylaków dotyczą także stosowania pieprzu cayenne, którego skład pozwala zredukować ilość żylaków. Wystarczy raz dziennie rozpuścić łyżeczkę pieprzu w szklance wody i wypić. Zalecamy tę metodę głównie dla osób, które nie mają problemu z ostrymi przyprawami. Osoby wrażliwe na takie smaki mogą bowiem odczuwać dyskomfort związany z regularnym piciem takiej mieszanki.

Warto pamiętać, że domowe metody leczenia żylaków, choć opierają się na logicznych założeniach medycznych, na każdego działają inaczej. Zależy to przede wszystkim od organizmu – jedni potrafią pozbyć się żylaków wyłącznie przez stosowanie naturalnych metod, z kolei inni nie notują widocznej różnicy. Nie zaszkodzi jednak spróbować, szczególnie gdy widzimy, że żylaki dopiero pojawiają się na naszych nogach. Reagując w tak wczesnym stadium, można spowolnić ich powstawanie, a w razie potrzeby udać się po pomoc do lekarza.