Żylaki to nie tylko problem twojego wyglądu

Kiedy mówimy o żylakach i szukamy sposobów, jak się ich pozbyć, zwykle myślimy o naszym wyglądzie. Chcemy pozbyć się żylaków, które sprawiają, że wstydzimy się pokazać nogi. W lecie staje się to tym bardziej aktualne, gdy musimy kryć je pod spodniami czy sukienkami. Tymczasem problem okazuje się bardziej złożony i oprócz aspektu wyglądu, powinnyśmy zwrócić uwagę na nasze zdrowie. Powstawanie żylaków jest bowiem objawem złego krążenia i jest sygnałem do wprowadzenia zmian i poprawy naszego stanu, o ile nie chcemy doświadczyć nieprzyjemnych konsekwencji.

Gdy żyły nienaturalnie się poszerzają, obserwujemy powstanie żylaków na naszych nogach. Dzieje się tak, gdy krew nie jest w stanie prawidłowo krążyć po naszym ciele. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że krew porusza się przez układ tętnic i żył, które w sumie osiągają długość nawet stu kilometrów. Jest to niewyobrażalne, jednak taka jest prawda – nasz organizm pracuje cały czas, tłocząc krew do serca i z powrotem. Gdy zastawki w żyłach przestają działać prawidłowo, pojawiają się zatory, które powodują poszerzanie żył.

Żylaki od strony zdrowia

zdrowotne zagrożenia żylakówCo jednak niebezpiecznego niosą ze sobą żylaki, oprócz brzydkiego wyglądu? Okazuje się, że zagrożenie jest poważniejsze, niż nam się wydaje. Nieleczone żylaki w dłuższej perspektywie mogą pękać, powodując powstawanie krwiaków na nogach. Możemy sobie wyobrazić, że przerwane żyły to nic dobrego. Prowadzą nie tylko do utraty zdrowia, ale w skrajnych sytuacjach mogą być nawet śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego zalecamy podejście do problemu żylaków w inny sposób. Najpierw przejmujmy się naszym zdrowiem, a poprawę wyglądu traktujmy jako naturalny efekt uboczny, który pojawia się podczas leczenia żylaków.

Jaki powinien być więc pierwszy krok, który kobieta powinna wykonać, gdy na jej nogach pojawią się żylaki? Naturalnie przychodzi nam do głowy kupno maści w aptece czy skorzystanie z suplementu na żylaki reklamowanego w telewizji. Zalecamy jednak od razu rozpocząć leczenie żylaków pod okiem lekarzy. Można zacząć od zwykłej wizyty w lokalnej przychodni, by otrzymać pierwsze porady dotyczące walki z żylakami. W wielu sytuacjach niezbędny będzie zabieg usuwania żylaków, na który będzie trzeba nieco poczekać, jednak im wcześniej rozpoczniesz leczenie, tym szybciej przywrócisz swoim nogom piękny wygląd. A co ważniejsze, będziesz mogła spać spokojnie, wiedząc że zadbałaś o swoje zdrowie. Nie ma bowiem nic gorszego, niż lekceważenie problemów zdrowotnych, które w dalszej perspektywie mogą mieć fatalne konsekwencje.