Ćwiczenia na cellulit – które działają najlepiej?

Jeśli należysz do grona kobiet, które rozumieją, że bez ćwiczeń fizycznych nie uda się pozbyć cellulitu, to gratulacje – jesteś na dobrej drodze ku zmianie swojego wyglądu. Skoro już podjęłaś decyzję, by wprowadzić do swojego życia więcej aktywności fizycznej, czas wybrać ćwiczenia, które przyniosą ci najlepsze efekty. To, na czym się bowiem skupisz, zadecyduje, jak szybko cellulit zniknie z twoich nóg oraz czy problem ten będzie nawracał w przyszłości. W tym artykule skupimy się na gotowym zestawie ćwiczeń, który powinien zapewnić ci pozbycie cellulitu w krótkim czasie.

Zacznijmy od rozgrzewki, czyli ćwiczeń które możesz wykonać w swoim domu. Warto poświęcić na nie czas, który zwykle przeznaczasz na rzeczy mało istotne. Możesz ćwiczyć przy oglądaniu telewizji, w przerwie po obiedzie czy przed snem. Warto zacząć od zwykłego rozciągania całego ciała i skłonów, by pobudzić krążenie. Następnie powinnaś skupić się na pobudzeniu mięśni w tych częściach ciała, gdzie występuje cellulit. Jako, że najczęściej dotyka on kobiecych ud, warto zacząć od przysiadów. To proste, ale skuteczne ćwiczenie, które angażuje mięśnie ud do pracy. Warto następnie położyć się na plecach i unosić wyprostowane nogi w górę, tak by utworzyć kąt prosty między nimi a brzuchem. Na początku ćwiczenie to będzie ci sprawiać trudności, jednak z czasem będziesz mogła zwiększać liczbę powtórzeń.

Jak długo ćwiczyć, by zlikwidować cellulit?

jak długo ćwiczyćTo są głównie ćwiczenia wysiłkowe, których nie jesteś w stanie wykonywać przez długi okres czasu. Musisz więc zaplanować w swoim dniu co najmniej godzinę na aktywność mniej męczącą, która może trwać dłużej. Dobrze na cellulit, jak i generalnie stymulację sylwetki, działa bieganie. Mówimy oczywiście o lekkim truchcie, a nie sprincie. Jeśli to dla ciebie nowość, zacznij od spaceru z krótkimi elementami biegu. Regularnie zwiększaj dystans, aż dojdziesz do momentu, w którym możesz biec przez około czterdzieści minut. Wtedy intensywnie pracują mięśnie nóg, przyczyniając się do utraty cellulitu.

Musisz przygotować się na to, że początki będą ciężkie. Weź pod uwagę, że kilka miesięcy zajmie ci wypracowanie podstawowej kondycji i wytrzymałości mięśni. Jeśli jednak pomimo dyskomfortu, a czasem nawet bólu, będziesz kontynuować codzienne ćwiczenia, po tym czasie przyjdzie ci to z łatwością. Aktywność fizyczna stanie się nawykiem, który sprawi, że zaczniesz cieszyć się ładną sylwetką, a cellulit odejdzie w zapomnienie. Dodatkową zaletą takiego trybu życia jest lepsze zdrowie i samopoczucie. Nie tylko pozbędziesz się cellulitu, ale również odkryjesz korzyści płynące z regularnych ćwiczeń fizycznych.